MODELOWANIE UST

 

 

Usta to jeden z najważniejszych symboli kobiecości – pełne i wydatne wargi są uważane za bardziej atrakcyjne i ponętne.

               

Niestety natura nie zawsze bywa łaskawa dlatego też medycyna, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom proponuję chirurgiczną korekcję ust.

Obecnie  jest wiele zabiegów korygujących usta, dzielimy je na zabiegi trwałe i tymczasowo korygujące kształt ust.

 

Trwały efekt zwiększenia objętości ust oraz zmiany ich konturu możliwy jest tylko przez wykonanie zabiegu chirurgicznego .

Zabiegi niechirurgiczne  czyli takie przy których wykorzystuję się kwas hialuronowy czy toksynę botulinową są zabiegami tymczasowymi ,które należy powtarzać.

 

Przygotowanie do zabiegu :

 

Przed każdym zabiegiem wymagana jest konsultacja ,na której Doktor Pabiańczyk szczegółowo omówi wskazania, przeciwwskazania, przygotowanie przed i postępowanie po zabiegu.

 

Zabiegi korygujące kształt ust :

 

Bullhorn lip lift - Inaczej określany jest jako zabieg Hinderera lub po prostu lifting wargi górnej. Zabieg ma na celu przywrócenie proporcji pomiędzy wargą górną a dolną.

 

Włoski lifting ust ma na celu stworzenie podobnego efektu jak w przypadku bullhorn lip lift przy jednoczesnym zastosowaniu mniej inwazyjnego podejścia. Zamiast jednego dłuższego cięcia jak w przypadku zabiegu Hinderera wykonuję się dwa mniejsze.

 

Corner lip lift to zabieg polegający na wykonaniu dwóch drobnych nacięć w okolicach spoideł ust po prawej i lewej stronie tuż nad czerwienia wargową. Kąciki ust są lekko pociągnięte do góry, co powoduje bardziej wypoczęty wygląd

 

Gullhorn lip lift to zabieg, polegający  na wywinięciu czerwieni wargowej bez redukcji skóry pod nosem., stosowany może być  zarówno do wargi górnej jak i dolnej. Cięcie wykonuje się na granicy czerwieni wargowej i skóry wargi dolnej. Zabieg zaleca się zwłaszcza u pacjentów z bardzo wąską czerwienią wargową.

 

 

Zabiegi zwiększające objętość ust :

 

Implant sylikonowy -  stosowany w celu trwałego zwiększenia objętości ust. Zabieg polega na wprowadzeniu implantu pod czerwień wargową. W tym celu wykonywane są drobne nacięcia w kącikach ust , przez które wprowadza się implant do górnej i dolnej wargi.

 

Przeszczep korium -  zabieg wykonuje się u pacjentów którzy nie decydują się na implanty silikonowe. Polega on na pobraniu od pacjenta fragmentu skóry właściwej, która następnie pozbawiana jest naskórka i formowana w kształt  przypominający implant sylikonowy.

 

Przeszczep tłuszczu – Jest to zabieg polegający  na pobraniu własnej tkanki tłuszczowej znajdującej się w innej okolicy  i przeczepieniu jej do czerwieni wargowej. Efekty tego zabiegu mogą być mniej zadowalające gdyż tłuszcz w tej okolicy często ulega wchłonięciu.

 

Przed każdym zabiegiem wymagana jest konsultacja, na której leakrz szczegółowo omówi wskazania, przeciwwskazania, przygotowanie przed i postępowanie po zabiegu.

 

 

 

 

 

 

 

Skontaktuj się z nami

Przejdź do cennika

 

 

 

 

 

 

 

 

ul. Zacisze 6

31-156 Kraków

83.com.pl strony internetowe