Instytut Dermatologii Kraków. Dermatolog,chirurg,medycyna estetyczna , zabiegi laserowe.
NASI LEKARZE

KONTAKT

INSTYTUT DERMATOLOGII

ul. Zacisze 6

31-156 Kraków

REJESTRACJA

Rejestracja telefoniczna:

12 430 44 30

79 77 00 989

12 628 54 80

PRZEJDŹ DO

 

Proces starzenia się skóry jest nieunikniony. Aby odwrócić ten proces i odzyskać młody wygląd skóry medycyna estetyczna oferuje profilaktykę starzenia się skóry. Oferujemy Państwu kilka metod likwidowania zmarszczek i modelowania twarzy: WYPEŁNIACZE, KWASY MEDYCZNE, NICI LIFTINGUJĄCE czy też . W naszym INSTYTUCIE DERMATOLOGII chcemy aby pacjent czuł się wyjątkowy i odzyskał swój promienny wygląd.

 

WYPEŁNIACZE

To bezinwazyjny sposób wygładzenia i korekcji zmarszczek, modelowania owalu twarzy, uwydatniania policzków oraz zwiększania objętości warg.

Głównym składnikiem WYPEŁNIACZY jest kwas hialuronowy, który jest syntetycznym odpowiednikiem naturalnie występującego w naszym organizmie. Głównym zadaniem kwasu hialuronowego  jest wiązanie wody, dzięki czemu skóra utrzymuje odpowiednie nawilżenie, napięcie i elastyczność. Wraz z upływem czasu cząsteczki kwasu hialuronowego ulegają degradacji, co powoduje starzenie się skóry. Aby odwrócić ten proces i odzyskać młody wygląd skóry medycyna estetyczna oferuje nam w pełni bezpieczny zabieg, którego efekty utrzymują się nawet do 12 miesięcy.

Różnorodność preparatów obecnych na rynku umożliwia stosowanie WYPEŁNIACZY w zależności od indywidualnych potrzeb, wieku, miejsca i rodzaju korekcji. Kwas hialuronowy zawarty w wypełniaczach ma postać krystalicznego żelu, którego cząstki różnią się rozmiarem w zależności od struktury tkanki warstwy skóry, w którą mają być aplikowane. Po wprowadzeniu do skóry preparat wiąże wodę i powiększa objętość danej okolicy, co pozwala uzyskać naturalny efekt korekcji zmarszczek, poprawy konturu twarzy lub korekcji okolic ust.

Efekt WYPEŁNIENIA widoczny jest od razu po zabiegu, a jego trwałość zależy od miejsca wstrzyknięcia preparatu – od 6 do12 miesięcy w przypadku wygładzenia zmarszczek, korekcji konturów twarzy i ok. 6 miesięcy w przypadku powiększenia ust.

 

NICI LIFTINGUJĄCE

Koncepcja zabiegu jest bardzo prosta i polega na wszczepianiu pod skórę rozpuszczalnych nici. Nici te, stopniowo rozpuszczając się stymulują syntezę kolagenu, fibroblastów, angiogenezę,  dzięki czemu skóra staje się gładsza, bardziej świetlista, zmarszczki znikają, owal twarzy się podnosi, „pory” ulegają zwężeniu, wzmocnieniu ulegają obwisłe tkanki – następuje lifting skóry.

Zaletą nici jest bardzo płynne przejście przez tkanki, dzięki czemu eliminuje się uszkodzenie struktur podczas implantacji.

Tuż po zabiegu następuje wygładzenie zmarszczek i poprawa konturów twarzy. Jest to wynikiem mechanicznego oddziaływania wprowadzonej nici. Po około 14 dniach rozpoczyna się neokolageneza, wzrasta napięcie i jędrność skóry. Ponadto stymulowane są fibroblasty do produkcji elastyny, dzięki czemu skóra zyskuje nowe „rusztowanie”. Całkowity czas rozpuszczania wynosi 180 – 210 dni. 

 

PEELINGI MEDYCZNE (KWASY MEDYCZNE)

Peelingi medyczne (chemiczne) mają na celu kontrolowane złuszczanie naskórka i głębszych warstw skóry za pomocą aplikacji substancji chemicznej. W zależności od rodzaju peelingu może on niwelować skutki starzenia się skóry, przebarwienia, zmniejszać blizny podtrądzikowe, łojotok, rozszerzone pory.
Odpowiednio dobrana mieszanina związków chemicznych o określonym stężeniu penetruje skórę na wymaganej głębokości wpływając na poprawienie i uregulowanie funkcji skóry. Efektem jest wyraźne odmłodzenie, odświeżenie, wygładzenie, regeneracja cery i jej zagęszczenie. Peelingi w odpowiednich proporcjach i stężeniach stanowią doskonałą profilaktykę przeciwstarzeniową dla skóry.