LASER DIODOWY

Depilacja laserowa

 

 

Fotodepilacja to laserowe usuwanie owłosienia. W czasie zabiegu fotodepilacji następuje proces niszczenia cebulek włosowych za pomocą kontrolowanych pulsacyjnych wiązek światła. Światło użyte w tym procesie jest bardzo mocne. Włos absorbuje światło emitowane przez urządzenie, a intensywne ciepło niszczy go. Wytworzona w ten sposób energia cieplna nie powoduje bólu. Najlepsze efekty zabiegu fotodepilacji osiąga się, jeżeli całe światło emitowane przez urządzenie jest absorbowane przez włos a nie sąsiadujące tkanki.

 

QUANTEL DERMA

 

Laser diodowy Qantel Derma EPI Leda 808 /EPI 980 jest najnowocześniejszym laserem do depilacji. Zabiegi są szybkie i bezbolesne dzięki unikalnemu systemowi chłodzenia, a efekty trwałego usunięcia cebulek włosa widoczne są już po pierwszych zabiegach.

Ze względu na powierzchowne działanie, laser nie wpływa na funkcje całego organizmu dlatego jest bezpieczny. Wiązka lasera uderza w melaninę zawartą w cebulce włosa, niszczy ją termicznie i permanentnie.

System ten posiada dwie końcówki do usuwania włosów i linearny system skanowania, umożliwiający usuwanie cienkich i grubych włosów.

EPI 808 – końcówka do skóry jasnej 808 nm

EPI 980 – końcówka do ciemniejszych typów skóry 980 nm

 

Kto może poddać się zabiegowi laserowego usuwania włosów?

 

Ponieważ działanie lasera skierowane jest na melaninę, im więcej tego pigmentu ma pacjent, tym lepsze będą rezultaty. Dlatego też osoby o siwych, rudych lub blond włosach nie są najlepszymi kandydatami do zabiegu. Ponadto, laser nie rozróżnia melaniny zawartej we włosach od melaniny w skórze, im więcej tego barwnika w skórze pacjenta, tym większe ryzyko, że laser zadziała nie tylko na melaninę we włosie, ale także na skórę. To sprawia, że osoby o ciemnej karnacji nie są dobrymi kandydatami do zabiegu. Najlepszymi kandydatami do zabiegu laserowego usuwania owłosienia są osoby o jasnej skórze i ciemnych włosach.

 

Czy konieczna jest seria zabiegów?

 

Cała kuracja laserowego usuwania owłosienia trwa kilka sesji, które zazwyczaj wykonuje się od 4-8 tyg . Aby osiągnąć ok. 80-procentową redukcję owłosienia u 80-90% dobrych kandydatów potrzebnych będzie ok. 5-7 sesji. Pomiędzy sesjami niektóre włosy będą odrastać, ponieważ te, które były w fazie uśpienia podczas ostatniego zabiegu, teraz mogą być w fazie wzrostu. Dlatego istnieje potrzeba wykonania wielu zabiegów. Przeprowadzenie kilku zabiegów zapewnia, ze laser dotrze do wszystkich włosków. Pacjent może golić włoski odrastające pomiędzy kolejnymi sesjami.

Może wystąpić potrzeba powtórzenia co rok sesji utrwalających rezultaty.

Wielu pacjentów uważa, że po wstępnej kuracji składającej się z kilku zabiegów, sesje utrwalające rezultaty powtarzane raz lub dwa razy do roku są najlepszym sposobem na zahamowanie wzrostu włosów.

Zaledwie u mniejszości pacjentów, którzy są dobrymi kandydatami do zabiegu utrata owłosienia jest tylko tymczasowa i występuje całkowite odrośnięcie włosów. Zazwyczaj takie zjawisko występuje u osób o włosach w kolorze białym i blond lub mających problemy hormonalne.

 

Wskazania przed zabiegiem

 

Sam proces laserowego usuwania owłosienia jest bezpieczny, ale osoby poddające się zabiegowi powinny zastosować się do następujących wskazań przed zabiegiem:

zabiegu laserowego nie powinno się wykonywać na opalonej skórze lub skórze z poparzeniami słonecznymi (nie wolno się opalać trzy tygodnie przed zabiegiem, jak i trzy tygodnie po zabiegu),

ogolenie włosów przed zabiegiem skraca czas jego trwania; należy ogolić włosy tak, aby pozostawić zaledwie cień włosa lub małą szczecinkę należy zaprzestać rozjaśniania i wyrywania włosków na 4 tygodnie przed zabiegiem

 

Wskazania po zabiegu

 

Po zabiegu często pojawia się zaczerwienienie i zgrubienia. W takich wypadkach pomaga zimny okład. Poza tym, należy przestrzegać ogólnych środków zaradczych, takich jak:

  • minimalny makijaż i obficie aplikowany krem nawilżający
  • zakaz używać dezodorantów
  • aplikowanie kremu z filtrem co najmniej SPF 25 lub wyższym przez kilka tygodni po zabiegu
  • jeżeli jest to konieczne, jedyną dopuszczalną metodą usuwania włosów w okresie bezpośrednio po zabiegu jest golenie
  • Należy pamiętać, że do trzech tygodni po zabiegu włosy będą samoczynnie wychodzić. Można wówczas użyć specjalnej myjki lub gąbki ścierającej, co przyspieszy cały proces.

 

Czy laserowe usuwanie owłosienia jest bolesne?

 

W porównaniu do depilacji woskiem zabieg laserowego usuwania owłosienia jest bardzo łagodny. Niektóre okolice są bardziej wrażliwe niż inne. Uczucie dyskomfortu różni się w zależności od rodzaju skóry, zastosowanego lasera i indywidualnej tolerancji na ból.

Najbardziej bolesna jest pierwsza sesja. Ponieważ energia lasera jest wchłaniana przez cebulkę włosową generującą ciepło, laserowemu usuwaniu owłosienia towarzyszy lekkie odczucie dyskomfortu. W niektórych miejscach zabieg jest bardziej bolesny niż w innych. Ponadto pacjenci z grubymi, ciemnymi włosami mogą odczuwać większy dyskomfort niż pacjenci o cienkich włosach. Dzieje się tak ponieważ grubsze i ciemniejsze włosy absorbują więcej światła podczas danej sesji. Na ogół z zabiegu na zabieg włosy stają się coraz cieńsze i jaśniejsze, dlatego też największy dyskomfort pacjent odczuwa przy pierwszym zabiegu.

 

 

 

Skontaktuj się z nami

Przejdź do cennika

 

 

 

 

 

 

 

 

ul. Zacisze 6

31-156 Kraków