Instytut Dermatologii Kraków. Dermatolog,chirurg,medycyna estetyczna , zabiegi laserowe.
NASI LEKARZE

KONTAKT

INSTYTUT DERMATOLOGII

ul. Zacisze 6

31-156 Kraków

REJESTRACJA

Rejestracja telefoniczna:

12 430 44 30

79 77 00 989

12 628 54 80

PRZEJDŹ DO

 

BOTOX

 

BOTOX to oczyszczona toksyna botulinowa typ A, którą ostrzykuje się zmarszczki mimiczne. Lekarz aplikuje niewielką ilość preparatu, która czasowo blokuje przekaźnictwo nerwowo-mięśniowe powodując rozluźnienie poszczególnych mięśni twarzy. Efektem zabiegu jest czasowa likwidacja zmarszczek mimicznych jak również jest to profilaktyka zapobiegania pogłębiania się zmarszczek.

 

BOTOX zalecany jest do korekcji zmarszczek mimicznych twarz tj: kurze łapki, zmarszczki palacza, zmarszczki na czole, bruzdy między brwiami tzw. „lwia zmarszczka”, podniesienie opadających powiek, uniesienie opadniętych kącików ust czy niwelowanie „uśmiechu dziąsłowego”.

 

Zabieg ostrzykiwania BOTOX’em łagodzi bruzdy na dekolcie i szyi oraz koryguje linię żuchwy wyszczuplając ją. Botox stosuje się również w leczeniu nadpotliwości.

 

Preparatem ostrzykuje się pachy lub miejsca w których występuje nadmierna potliwość. W efekcie hamuje się działanie nerwów połączonych z gruczołami wydzielania zewnętrznego i nie wydziela się pot.